Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın Yeni Yıl Mesajı

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA'NIN YENİ YIL MESAJI

Sevgili Hemşerilerim yaşadığımız, sevdalısı olduğumuz Bandırma'da, görevde olduğum yaklaşık 5 yıllık Belediye Başkanlığım süresince gerçekleştirdiğimiz her proje, yaptığımız her hizmetle sadece bugünleri değil geleceği de düşünerek hareket ettik. Söz verdiğimiz projelerin %85'ini gerçekleştirirken aynı zamanda günlük belediye hizmetlerini hiç bir zaman aksatmadık hatta daha da ileri taşıyarak örnek belediyecilik hizmeti sunduk. Asgari ücret tespit komisyonunda enflasyon ve zor yaşam koşullarına göre değil sermayenin isteğine göre hareket edilip 2 bin 20 TL denirken, biz belediyemizde asgari ücreti 2 bin 460 TL olarak ilan ettik. İstedik ki çalışanlarımız bu hayat pahalılığında biraz nefes alabilsinler, ekonomik krizin faturasını onlar ödemesinler. Bu kararımızdan dolayı siz sevgili hemşerilerimden ve ülkemizin dört bir yanından tebrik mesaj ve telefonları aldık. Emekçilerimizin memnun olmasından dolayı mutlu olduk.

Eski köy, yeni mahallelerimizle görev alanımız iki katına çıkmış, büyükşehir yasasıyla bütçe ve imkanlarımız %40 azalmış olmasına rağmen belediyemiz hizmetlerini her yere ulaştırdık. Her geçen günün sabahında, çok daha güzel bir Bandırma'ya uyanmanın mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız için eğitici sanatsal, kültürel ve sportif kurslarımızla bu şehrin sosyal dokusuna da yatırım yaptık. Ayrıca düzenlediğimiz festivaller, kitap günleri, sergiler, tiyatrolar, sinema günleri, söyleşiler ve daha bir çok önemli etkinlikle Bandırma’mızı daima yaşayan bir kent haline getirdik. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ulusal medyada yer bulurken bunun gururunu hep birlikte yaşadık.

Sevgili hemşerilerim, yeni bir yıl ve yeni bir dönem başlıyor. Bu yeni dönemde kentimiz için hayati önem taşıyan düzenlemeler olacak. Bölgemizde gerçekleşecek olan “Yeni Kentsel Yerleşim Alanları ve Organize Sanayi Bölgesi” düzenlemelerinden kentimizin en iyi şekilde faydalanmasını, zenginlik ve refahın adil şekilde paylaşılmasını, istihdamın artarak işsizliğin son bulmasını, bunlarla beraber doğamızın korunarak geleceğe çok daha güzel bir Bandırma’nın hazırlanması için tecrübemiz ve planlamalarımızla hazırız. Sosyal demokrat ve Atatürkçü kimliğimizle Bandırma’mızı ülkemizin en güzel kenti yapmaya kararlıyız. Hak ettiğiniz yüksek standartlarda yaşayacağınız, gelecek nesillere gururla bırakacağımız bir Bandırma için, bundan önceki yıllarda olduğu gibi yeni dönemde de bize vereceğiniz sorumluluk ve destekle, aynı azim ve kararlılık ile çalışacağız. Amacımız daha güzel, daha refah, daha zengin, daha mutlu yaşayan bir Bandırma.

2018 Yılı içinde ülkemizde maalesef acılarımız, kayıplarımız oldu. Haksızlık ve adaletsizlikler her geçen gün katlanarak artıyor. Ülkemiz hızla Cumhuriyet değerlerinden uzaklaştırılmak isteniyor. Eleştiride bulunan sanatçılarımız, aydınlarımız ve basın tehditle korkutulmaya ve susturulmaya çalışılıyor. Buna rağmen asla umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Doğru bildiğimiz yolda, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere hiç durmadan yürüyeceğiz. Çünkü bizler Bandırmalıyız. Mustafa Kemal'i Samsun’a ulaştıran ve kentimizin adını taşıyan o vapur gibi bütün karanlıkları aşmak azmindeyiz. Daha çok çalışacak, üretecek, paylaşacak ve kazanacağız.

2019 Yılının başta siz değerli hemşerilerim ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya barış, sevgi ve huzur getirmesini diliyorum. Daha sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu olmanız dileklerimle yeni yılınızı kutluyorum.

Dursun MİRZA

Bandırma Belediye Başkanı