Bandırma 15 Temmuz'da Demokratik Duruşunu Gösterdi.

Bandırma '15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' kapsamında düzenlenen yürüyüş ve Cumhuriyet Meydanında gece boyunca yapılan Demokrasi Nöbetinin yankıları sürerken Bandırmalılar kutlamalar çerçevesinde Fetö darbe teşebbüsünde hayatlarını kaybeden şehitleri andı ve  Demokratik Duruşunu gösterdi.
 Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava. Pilot Tuğgeneral Ahmet Biçer, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Bandırma O.E. Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu, AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ve CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay'ın da katıldığı yürüyüş Ordu Caddesinde başlayarak Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nında katılım gösterdiği Meydan toplanmasında  ilk konuşmayı gerçekleştiren  AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demirarslan, yaptığı konuşmada özetle "Bir yıl önce bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en acı gecesini yaşadı. Milletimiz bu vatana, bayrağına sahip çıktı. Şunu da gördük ki, Çanakkale savaşındaki o güç, maneviyat devam ediyormuş. Allah bize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gece yarısından sonra yaptığı konuşma meydana kurulan dev ekrandan izlenirken 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  nöbetine eşlik eden  yaklaşık 1000 kişiden oluşan Bandırma'lılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ı alkışlar ve Türk bayrakları sallayarak izledi. 

 Gecenin geç saatlerine kadar devam eden yoğun  kalabalığa hitap eden Bandırma Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı nın konuşması: -Lütfen Videoya tıklayınız-: