Balıkesir'de Vaka Sayısında Artış Yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Twitter sosyal medya hesabında koronavirüs tablosunu yayınladı ve  illere göre 10-16 Temmuz'da her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı günlük koronavirüs tablosuna göre 9 bin 586 yeni vaka tespit edildi, 52 kişi ise koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Tabloya göre en az 1 doz aşı olan kişi sayısı 39 milyon 155 bin 309 olurken bu sayı çift dozda 21 milyon 635 bin 725 oldu.

3. doz aşısını olan yurttaş sayısıysa 3 milyon 696 bin 807 olarak kaydedildi.

Tabloya göre Balıkesir ili vaka sayısı düşük iller arasında yer alıyor.Balıkesir'de yüzbin kişiye göre vaka tespit sayısı yüzde 20 olarak yer alırken bu oran komşu illerden düşük olarak kayıt edildi.

Paylaşımında dünyada en çok aşı yapılan ülkeler arasında 9.sırada yer alan  Türkiye aşı programına titizlikle uyulmasını tavsiye eden Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen Kovid-19 vaka sayılarına yer vererek, "Aşı programını ne kadar kısa sürede tamamlayabilirsek o kadar kısa sürede salgın gündemi dışında kalırız." değerlendirmesinde bulundu.

"Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale." bilgisini paylaşan Koca, "Aşı ile toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın." ifadesini kullandı.

22-07-2021/