Balıkesir Tiyatro Festivali Başlıyor

BALIKESİR'DE TİYATRO ZAMANI…BALIKESİR TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Balıkesir Tiyatro Festivali,  18 Haziran'da başlıyor.

22 Haziran'a kadar Türk tiyatrosunun değerli isimleriyle tiyatro severleri bir araya getirecek olan etkinlik Balıkesir’in merkez ilçesinde gerçekleştirilecek. Festivalin son dört günü 23-24-25-26 Haziran tarihlerinde Ayvalık’ta ‘Deniz Seviyesinde Tiyatro’ seçkisi ile gerçekleşecek. 

Etkinlik 18 Haziran Cumartesi günü saat 16.00'da basın toplantısı ile başlayacak. Ardından Burcu Kıratlı ile Hakan Altınel, Gürkan Tavukçuoğlu, Tuğçe Koçak ve Murat Ergür'ün birlikte sahnelediği 'Her Aşk Biraz Komiktir' adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. 19 Haziran'da 'Yetişkin Atölyesi: Jonglage' ile başlayan etkinlikler Begüm Öner, Ceyhun Fersoy, Sarp Bozkurt, Melis İşiten ve Şeyda Terzioğlu’nun rol aldığı “Suit” adlı oyun ile devam edecek. 20 Haziran'da Zeynep Beşerler ve Selen Soyder'in oyuncu kadrosunda yer aldığı 'Hangisi Karısı', 21 Haziran'da da Salih Bademci'nin performansıyla 'Fanatik' adlı tiyatro oyunları sahnelenecek. Gün içerisinde ünlü oyuncularla söyleşi yapma fırsatının da bulunacağı etkinlik 18 Haziran'da kapılarını sanatseverlere açıyor. 

16-06-2022/ BALIKESİR BLD BSN