Balıkesir B. B. Basketbol Konya'da Mağlüp

Misli.com TBL 11. haftanın kapanış mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor deplasmanda Beysu Konyaspor’a 79-72 ile mağlup oldu. 

Müsabakaya hücumda ve özellikle savunmada rakibinden daha istekli ve iyi başlayan Balıkesir BŞB, Ömercan'ın hücumdaki etkili oyunuyla ilk dakikalardan itibaren oyunun üstünlüğünü eline aldı. İlk 5 dakika geçildikten sonra Konya ekibi adam adama savunmada istediği ritmi tuttursa da hücumda Matt Morgan’a eşlik eden olmayınca ilk periyot Balıkesir BŞB hem oyun hem de skor olarak üstünlüğüyle sona erdi, 17-13.

Yine ortada geçen ikinci periyotta Hazer’in pota altında etkili oyunuyla Konya ikinci çeyreğin 5. Dakikasında öne geçti. Bu dakikadan sonra oyun karşılıklı basketlerle devam etti. Balıkesir BŞB’de Ömercan, Konya’da Hazer ve Mert ile sayılar bulan iki taraftan, devre sonunda 1 sayı farkla önde olan takım Konyaspor oldu.33-32.

Üçüncü çeyrekte tempo yükseldi. Konyaspor cephesinde Umut, tepeden arka arkaya üç üçlük isabetiyle takımına bu dakikalarda nefes aldırdı. Balıkesir BŞB’de ise cevap tecrübeli oyuncular İzzet ve İbrahim ikilisinden geldi. Skorun yakın seyrettiği çeyrekte 23 saniye kala Tayfun'un üçlüğüyle Konya farkı açtı ve çeyreği 58-52 önde tamamladı.

Son çeyreğe Balıkesir Büyükşehir Belediyespor 9-0 ile başlayarak öne geçti. 4 dakika sonra ilk sayılarını Hazer ile kaydeden Konya, skoru dengeledi (61-61). Bu dakikalarda iki ekip de karşılıklı üçlüklerle galibiyet mücadelesini sürdürdü. Son bölümde Umut'un sahaya koyduğu enerjiyle ve üçlükleriyle Konya önemli sayılar kaydetti. Ardından Morgan'ın isabetleriyle skor üstünlüğünü bırakmayan Konyaspor karşılaşmadan 79-72 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...

Beysu Konyaspor: Matt Morgan 20 sayı-6 asist-4 ribaund, Hazer Avcı 15 sayı-8 ribaund, Umut Geçen 14 sayı-6 ribaund

Balıkesir BŞB: Ömercan Engin 23 sayı-4 ribaund-4 asist, İzzet Türkyılmaz 16 sayı-6 ribaund-4 asist, Carlton Bragg 12 sayı-11 ribaund

13-11-2021/UTKU TAHTACI