Atatürk İstismarı...!

ATATÜRK İSTİSMARI..!

Din istismarı konusunu yazınca, ‘ATATÜRK İSTİSMARI’ konusunu da yazmak... farz oldu !
Öyle ya ; DEĞER dediğimiz maddi manevi herşey, insan istismarına açık ve hammaddemiz de insan olduğuna göre, istismar mevzuu da, tarih sürecinde hep var ve yarın da olacak ! 
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, kuruluşa dair İstiklal Savaşının baş komutanı olan Başbuğ ATATÜRK hakkında, öldürüldüğüne dair efsaneler de var, ama ben ondan ziyade, 11 KASIM 1938 den itibaren, Atatürk e sağlığında birşey yapamayanların, ingiliz mandasına girelim diyen emperyalist uşaklarının harekete geçtiğini ve ATATÜRK e ihanetin 11 Kasım 1938 de, başlatıldığını düşünüyorum. 82 yıldır ihanet edenler, ATATÜRK istismarını da, sömürüsünü de birlikte yürütüyorlar. Yani hem kazanıyorlar, hem de abilerinin hizmetkarlığını yaparak amaca hizmet ediyorlar. Bazıları kızıyorlar çünkü, Başbuğ un zekası ile kurulan Cumhuriyetin temelleri, öyle bir atılmış ki, duvarları öyle bir örülmüş ki, kuruluş ayarlarının hepsini kaldırsalar da, ATATÜRK ve CUMHURİYET çökmez ! 
BAŞBUĞ ATATÜRK, Bozkurt (Türklük Sembolü) olarak, Bozkurt ATATÜRK olarak ülkeyi kurmuş ve 15 yıl da, yönetmiştir. Arkasından gelenlerin ilk icraatlerini tarayın, ATATÜRK ün Türklüğe dair koyduğu tuğlaların, teker teker söküldüğünü görürsünüz. ( Paralardan BOZKURT un kaldırılışı gibi ) Sökenler kim mi ? Önce ;  yine CHP olarak 1938 den, 1946 ya kadar gelenler (Tek Parti İktidarı), 1946 dan sonra gelenler de bu işin içinde fail,,, niçin mi ? Onlar da, CHP içinde palazlandılar ve CHP Milletvekili olup, CHP içinden ayrılıp, DP yi kurup ( İmam Hatipleri kura kura )  iktidar oldular. DP nin devamında  gelenlerin adı değişik olsa da, zihniyet ve ilkeler, hep aynı kaldı... Bkz. Bugün biz DP nin devamıyız diyenlere ! 
CHP de, o yıllardan beridir ne Türkiyenin kuruluş ayarlarını korumaya çalıştı, ne sökülen tuğlalara karşı bir eylem yapabildi, o da... istismar zihniyetinin temsilcileriyle, kendisi de istismar ederek, bugüne kadar geldi ve gelindi.
İlk istismardan bir örnek verecek olursam ; KEMAL(İZM) diye bir ideoloji akımını ATATÜRK e bağladılar, KEMALİZM... asla ATATÜRK ilke ve ülkülerine sahip çıkmak değildi. KEMALİSTİZ dediler, İZM leri sevmeyen Atatürk e, ihanet ettiler. Anti Atatürkçülüğü beslediler ! Atatürkçülük maskesi takarak kurduğu cumhuriyeti bölmek kuruluş ilkelerini yok etmek isteyenlere n demeli.
ATATÜRK(ÇÜ)LÜK dediler, -çü ekini o isme son ek yaparak, yine ihanet ettiler. Atatürk ün hiç bir eserinde ve konuşmasında –ÇÜ ekine uygun bir eylem ve sözü olmamıştır. Atatürk ün sağlığında onun, Abdülhamit-çi, osmanlı-cı v.s bir ( CI ) içinde tarif edebilern biri var mı ?   ATATÜRK-ÇÜ denilerek oluşturulan oluşumların hiçbiri, maalesef samimi DEĞİLDİR. Atatürkçü olmak kolaycılıktır, olunacaksa ; her Türk ATATÜRK olmalıydı...onu da  beceremediler ! Onu da beceremedik ! 
1960 dan itibaren gerçekleştirilen darbeler de ;  kuruluş ayarlarına dönderilen TÜRKİYE nin değil, İngiliz mandasına girelim diyen osmanlının canlanmasını sağladı... Osmanlı torunuyuz diyenleri ortaya çıkardı. Oysa, torun söylemi bile yanlıştı. Söyleyenler padişah sülalesinden değil, Osmanlı zamanında rahat yaşayan azınlıkların torunlarıydı bu arkadaşlar. Sabeteyizm ile kimliklerini gizledir, eşraftan ekabirden olup saltanatlarını sürdürdüler... Ve hiç bir darbede, osmanlı torunu sabeteyist, mason, rotaryen, lions  yargılanmadı veya başlarına da bişey gelmedi.
ATATÜRK(ÇÜ) DÜŞÜNCE DERNEĞİ diye teşkilatlanıp, bu yüzden biton ödül alan bir ADD başkanı bile, bir adliye bahçesine dikilen 7 Bayrak Direği projesini çizip-ödül alarak, ATATÜRK TÜRKİYE sine tamamen aykırı mesaj veren sahneyi yarattı ve şimdi EN BÜYÜK ATATÜRKÇÜ diye, neredeyse heykelini dikecekler ! Ölüm yıldönümünden vazgeçtik, doğum yıldönümü bile yad ediliyor ! Peki yarın 7 federasyona bölünen ve üniter yapıyı terk eden bir yapı doğarsa,  mı ATATÜRK istiyordu diyeceğiz ? Atatürk ün, bilmediğimiz bir projesi mi vardı bu konuda ?
ATATÜRK, Türkiye’nin 100 yıla yaklaşan döneminde, maalesef doğru anlatılmadığı ve yazılmadığı için, halen ANLAŞILAMAYAN ama anlayanlar tarafından, hem 19., hem 20., yüzyılın TEK LİDERİDİR! 

Yine ATATÜRK İSTİSMARI için, hakkında birkaç yayınlanan yazı yazdığım Ayşe GÜNTÜRK ün geldi aklıma... Birkaç defa bölgemize gelip, o istismar showlarını yapmıştı buralarda. Atatürk ü anımsatacak yüzlerce ulu örnek varken, bu kişi ; Atatürk ün, kendi adını taşıyan orman çiftliğinde (şimdi orası da parsel parsel parçalanıyor...!) diktiği iğde ağacının büyümesinden sonra, iğdenin önünden geçerken, onun ağaca selam vermesini dramatize ediyordu da... bu tür hikayelerle, onlarca yıldır Türkiye’nin heryerinde (askeri birlikler dahil) gösteri yapıp, para kazanan biriydi. Onu izleyenlerin hiçbirinde ATATÜRK, sanmıyorum ki en ufak bir iz bırakmış olsun ! Ama olsun, din tacirleri gibi, din tacirlerine, Siyasal İslam a dolaylı hizmet eden bu showları, Türkiye halen izliyor !
PEKİ, SİYASAL İSLAM TÜRKİYEDE NASIL İKTİDAR OLDU ?

Siyasal İslam, bir Amerikan ve CİA Projesi olarak Türkiye’nin gündemine girmişse de, yerleşmemesi zaten anormal olurdu ki, Ergenekon dan hapis yatan, CHP li bir sosyal demokrat bilinen ve şimdi TV lerin maaşlı yorumcusu olarak ekran çocuğu olan NEDİM ŞENER bile... Cezaevinden çıkarken, karısından önce, Amerikan Elçisine gidip sarılmışsa, MHP nin efsane kurucu lideri Alparslan TÜRKEŞ’in oğlu, Fetullahın avukatının evine, Amerikan Elçisi KATY SEETS  ile el ele gidip orada, ‘TAYYİP ERDOĞAN BU ÜLKEYE BAŞBAKAN OLACAK !’ yeminine imza atmışsa....yapacak bişey yok !
Siyasal islamın iktidarını darbelere bağlayabilir miyiz ? Bunu sorgulamak için, yaşadığım iki anımı, kısaca yazmam gerek. Analizini sizler yapın ! 

12 Eylülden sonra ( 12 Eylülün işkencelerinden geçirilmiş bir ülkücüyüm.) 1983 te kısa dönem, askerliğe gittim. Boyum uzun diye, Manga Komutanıydım. Bir Cuma günü, mangamdaki arkadaşlar, alay içinde bulunan, (camii sayılmaz da) mescite Cuma namazına gidelim dediler. Gittik. Ama çıkışta, eğitim saatine geç kalmıştık. Bölüğe girerken, bölük komutanın bizi karşılayıp, ‘YERE YAT-SÜRÜN’  komutu ile karşılaştık ve dikenler içinde, dirseklerimiz üzerinde sürünerek, bölüğe girdik ! Bu cezaya neden olan eylemimiz, Cuma namazına gitmekti ! Şimdi düşünüyorum da ; O gün süründürülen bizlerin, TSK ne bakış açısı 180 derece değişmiş midir ? Bilemem ama tartışılır.
Yine 12 Eylülden hemen sonra, işkenceden çıkıp cezaevine konulduğumda sevinmiştim de, koğuşta alt ranza değil, üst ranzada yer bulabilmiştim. Kalabalık bir koğuştu ve içerisi gerek nefesten, gerek yellenenlerden dolayı bayağı sıcaktı ve ben üst ranzada nefes almakta zorlandığım için, üstümü çıkarmıştım. Gece yarısı, cezaevinin içine giren iki asker ve yüzbaşının coplamasıyla uyandım. Niye coplandım ? ULAN İ..ne misin, niye üstü çıplak yatıyorsun ! Suçum buydu. Sen bir de öğretmen mişsin öyle mi denilerek, ceza olarak bütün koğuşlara günde iki defa ATATÜRKÇÜLÜK Dersleri vermek ve İSTİKLAL MARŞI okutmak verildi. Koğuşlarda yatan adi suçluların ( cinayet-yaralama-gasp-hırsızlık-tecavüz v.s) beni zevkle dinlediklerini ve gururla da o istiklal marşını söylediklerini ben sanmıyorum da, orda da TSK na, Atütürk’e düşmanlık besleyecek bir tohumda, ben alet olarak cezalıydım.

Burda da ATATÜRK istismarı var mıydı ? Bence vardı ve tartışılır. 
Başı öntülü asker annelerinin, askeri tesislere alınmayışını da birlikte düşünürseniz, bugüne nasıl getirildiğimizi daha iyi görürsünüz ! 
12 Eylülün işkencelerinden geçen devrimciler de, ülkücülerde... en çok hangi sözü duydular biliyor musunuz ? ‘ SİZE Mİ DÜŞTÜ ULAN VATANI KURTARMAK ?’ Öyle ya, vatanseverlik ve vatan kurtuluşu için düşünmek, yazmak, konuşmak... hep suç olmuştu bize ! Darbelerin neticesi ; yükselen vatanseverlik değil, dindarlıktı arkadaş ! 
 ATATÜRK adının ve ATATÜRK(ÇÜ)LÜK denilen ideolojinin istismarını, nedense sade vatandaşlar değil, ATATÜRK ün kurduğu birimler içine sızmış, bence Türk de olmayan ama sabeteyist olarak, Türk gözükenler yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar.
Başbuğ Atatürk ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinin, iktidar olsa da, olmasa da... ilk görevi ; Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerini yaşamak ve yaşatmak olmalı... değil mi ? TC ni koruma ve kollama görevi,  TSK dan alınmış olsa da, CHP neden bu görevi parti tüzüğüne yazıp üstlenmiyor mesela ?  Peki, bu T.C kuruluş ilkeleri CHP tarafından korunuyor mu ?

Bence hayır.  
Bir tane örnek vereyim. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetim biçimi, PARLAMENTER DEMOKRASİ idi yaaa, birileri geldi ve bunu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diye, Başkanlık sistemine devşirdiler değil mi ? Peki, CHP buna direndi mi ? Bence yeterli değildi ve direnmedi. Dirense idi, şu anda sistemde, yetkileri elinden alınmış bir TBMM var artık ve milletvekilliği ve Siyasi partiler etkisizleştirildi ve Ana Muhalefet Partisi ve İktidar Partisi kavramları dahi literatürden çıkarıldı ki, bu durumda CHP, neden Mustafa Kemal gibi neden sine-i millete dönmedi ? Ve neden günbe gün siyasal islamın Cumhuriyet üzerindeki etkileri değişim olarak tezahür ederken, CHP ne yapabiliyor ? CHP nin şimdi, TEK ADAM REJİMİ şeklindeki serzeniştlerini ben samimi bulmuyorum. 
CHP siyasetinin son günlerde tek yaptığı nedir biliyor musunuz ? Tabir-i caiz ise ; KAHROL DÜŞMAN, AL SANA BOMBA! Diyerek, gündemden çıkmış darbe ve başörtüsünü yine gündeme getirerek, kendisini bombalatmak ! Bombalanan, sadece CHP olsa iyi de, bence Türkiye nin kuruluş değerleri de bombalanıyor ! Allah’tan ATATÜRK konusunu ve koruma yasasını ve İş Bankasını, Anıtkabirde sap gibi dikilmeyi, iki sarhoşu falan... tekrar yem yapmadılar henüz ! Fakat bilelim ki ; İstismar gırla ve bizler sadece seyirciyiz !

 11/01/2021 RAMAZAN NARİN