Alp Vazgeçti, Bahar'a Destek Verecek

CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanlığına daha önce adaylığını açıklayan Ahmet Alp adaylıktan vazgeçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütünde delege seçimlerine sayılı günler kala adaylardan Ahmet Alp, Hüseyin Bahar lehine adaylıktan çekildi. İlçe Örgütünde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ahmet Alp “Adaylık benim şahsi meselem olamaz, olmadı. Mesele partimizin başarı meselesidir. Başkan adaylığımı açıkladığım, üyelerimize mektup gönderdiğim günden bu yana,parti örgütümüzün her kesimindeki yol arkadaşlarım olmak üzere bana kucak açan,sahip çıkan,geri dönüş yapan tüm üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum.Her zaman dediğim gibi asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Söz konusu partimiz ise gerisi teferruattır. Mevcut ilçe başkanımız Hüseyin Bahar adayımızdır ” dedi.

CHP  Bandırma İlçe Örgütü Başkanlığını sürdüren  ve  aday olduğunu daha öncesinde  açıklayan Hüseyin Bahar'ın konuyla ilgili bir basın bildirisi :

"Değerli Basın Emekçileri ve Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütümüzün her kademesinde görev alan partili yoldaşlarım, hepiniz hoşgeldiniz. Ülkemizin içinde bulunduğu yönetilememe krizi her alanda bir tıkanma ve iflasın eşiğine gelmiştir. İç ve dış siyasette uygulanan hatalı politikaların bedeli mutlu bir azınlık dışında tüm halkımıza ödetilmektedir .Bu duruma halkımızın 31 Mart yerel seçimlerinde verdiği tokat gibi cevap ve Millet İttifakının başarısı hepimize umut olmuştur. Hepinizin bildiği gibi yerel seçimlerde Bandırmamızda tarihi bir seçim zaferi kazanılmıştır Artık yolumuz ve programımız partimizi iktidara taşımaktır. Bunun içinde hepimize düşen görev; herkesi kucaklayan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen ,kişisel hesap ve çıkarların ötesinde, partimizi büyütmek ve ülkemizi yönetmek hedefinde olan bir örgüt yapısı oluşturmaktır .İlçe Başkanlığına geldiğim günden bu yana ,9 aylık süreçte yol arkadaşlarımla birlikte yapmaya çalıştığımız tam da budur, partimizi büyütmek.Sizlerinde bildiği gibi kısa bir süre sonra mahalle delegelerimizi seçeceğiz, bu delegelerimizde yapılacak kongrede Ilçe Başkanı ve yönetimizi seçecek .Yegane amacımız bu kadroların özgür irade ve liyakat ile belirlenmesidir .Kapalı kapılar ardında pazarlıkların yapıldığı değil, bugün burada gördüğünüz gibi ortak hedefe yürümek için onurlu uzlaşmaların yapıldığı bir süreç yaratmaya çalışıyoruz .Değerli abim ve Partili yoldaşım Ahmet Alp ile yaptığımız görüşme neticesinde iktidara giden yolda birlikte yürüme kararı aldık. Hiçbir koşul ve şart olmaksızın oluşturduğumuz bu birliktelik iktidara yürüyen partimize hayırlı uğurlu olsun .Yürüdüğümüz yol partimizi yerelde ve genelde iktidara taşıma yoludur .Bu yol her partilimize açıktır .Bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma ilçe Başkanı olarak hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum."
 Hüseyin BAHAR

25-10-2019/