Ak Rakı ve Ak Sigara ile Ak Günler

AK RAKI ve AK SİGARA ile AK GÜNLER !
RAMAZAN NARİN·10 EYLÜL 2017 PAZAR
(Meyhaneci ve içki ve sigara satan esnaflarımız, lütfen kusura bakmasın.)

Yiğidin hakkı yiğide...Dünyadaki diktatörlükle ve faşizan baskılarla yönetilen toplumlarda, uyuşturucu ve alkol-sigara tüketimi hem çok fazladır, hem de bu nevi ürünler, o ülkelerde çok ucuzdur. Ucuz olmasının sebebi ;  halkın, devlet ve yönetim işleriyle ilgilenmemesini ve düşünmemesini sağlamak, tepki göstermesini ve eleştirmesini engellemek için, beyinlerin uyuşturulmasından başka birşey değildir. Nasıl ki DİN, toplumlarda bir afyon ve ticaret aracı olarak kullanılıyorsa, bazı devlet politikalarında da alkol ve uyuşturucu, bu amaçla kullanılagelmektedir. Faşizmin ve diktatörlüklerin ihtiyaç duyduğu baskıyı sağlayan alköllü içecekler ve sigara alışkanlığı konusunda, yiğidin hakkını yiğide vermek için (Burdaki yiğit ; diktatörler, faşistler ve emperyal, hırsız yöneticilerdir.) TÜRK RAKISINI - TÜRK SİGARASINI yazmak istedim !
AK GÜNLERDEN AK RAKIYA, AK SİGARAYA !

Ahhh Rahmetli Başbakan ve CHP (DSP) Genel Başkanı Bülent ECEVİT ah ! 70’lerde, bi beyaz güvercin uçurup, AK GÜNLER-AK GÜNLER ! diye tutturdun (Sanki Robert KOLEJ de size AK ne demek onu öğrettiler de...) !, sen göremedin ama, biz 16 yıldır AK İKTİDARIN, AK  pençesinde, vır AK- vır AK...inim inim inliyoruz !
İnim inim inliyoruz çünkü ; AK İKTİDARIMIZIN ekonomik başarısı..! Pardon, trajedisi sayesinde, günlerimizi aklaştırmak için, neler neler yapıyoruz bir bilseniz !  17/25... çağın kapkara yolsuzluk dosyalarını kapatırken/aklaştırırken bile, AK HÜNERLER göstermiştik te, veya AK HÜNERLERİ seyretmiştik te... ben bu hünerlerin yukarıdan aşağıya doğru indiğini, halkımızın da aklaşıp, pür-üpak olma yolunda proflaştığını... daha dün fark ettim.
Bandırma da, Amerikan Kültür Koleji diye bir okul açılmıştı da, sanırım distrübitörlük veya bayilik veya isim hakkı konusunda, gerçek Amerikan Koleji ile anlaşamadılar da, hükümetin de desteğini alırız umuduyla, okullarının adını ikinci defasında AK Kolej yapmışlardı...TÜRK KOLEJİ de diyemiyorlardı nedense ? TÜRK kelimesinin kullanılması yasaktı çünkü !  
Bu okulda, benim ilgimi çekmişti derken... geçende okula gitiğimde baktım ki ;  büyük tabela BANDIRMA KOLEJİ olmuş, altta ise, yine kaldırılmayan AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ panosu duruyordu. AMERİKAN algısı sürdürülmek isteniyordu herhalde.  Düşündüm de, işbu AK kelimesinin kökeni mi AMERİKA, kelimenin sahibi mi AMERİKA ? AK laşmaya niye meraklıyız ? Kötü kötü düşünüyorum bazen...Ulan, g.tümüz mü kara acaba da, illa AK olacaz diyoruz ! Aklanmaya çalışıyoruz ? 
Neyse gelelim AK FORMÜLLERE...
AK GÜNLERİN,  ‘AK’ Formülü var mıdır ? Elbette varmış ki, bugün o formüllerle, AK İKTİDARIMIZIN, AK GÜNLERİNİ... hep birlikte idrak ediyoruz. Öncelikle ne yaptık ? Adalet Kalkınma Partisi’nin kısaltılmışı AKP olduğu halde, AKEPE diye okunduğu halde, bunu AK Parti okunuşuna çevirdik ve bunu yasallaştırdık hatta...Formüle edilmiş AK !
AK Partinin bembeyaz iktidarında Bayrak indi mi mesela ? İnmedi ! Minarelerde ezanlar sustu mu mesala ? Susmadı tabii ki... Hatta PKK olaylarında, onbinlerce can verdiğimiz halde, minarelerimizden şehitlerimiz için SALA sesi duymamışken, 15 Temmuzdaki, AK Partiyi savunan demokrasi şehitlerimiz için, AK günler için... Türkiye’nin her yerindeki minareler, sabahlara kadar SALA verdiler değil mi ?   AK formüllerin biri de buydu.
İmdiiiii ; Dünyadaki faşist ve diktatörlük rejimlerinde alkolün çok ucuz olduğunu, alkol tüketiminin ve uyuşturucunun yaygın olduğunu hep duyardık ta, örnek olarak komünist Sovyet Birliğini izlerdik. Öyle ya, sovyetlerde alkollü içecekler ve uyuşturucu türleri çok ucuzmuş hatta bütün evlerde sabah kahvaltısında bile votka ve su gibi alkol tüketilirmiş ki, benim çocukluğumda-gençliğimde-orta yaşlılığımda, şöyle bir restorana oturup, bir 70’lik rakı içimek, öyle her babayiğidin hakkı ve haddi değildi ve gözümüzde o olay, çok lükstü. Ailece, dışarda yemek yiyip içki içmek, çok pahalı ve çok lükstü mesela ve o alışkanlığım, o yüzden hiç oluşmamıştır. Öyle ya ben BURJUVAZİ değilim, elit değilim, kapitalist değilim...haddime mi Bandırma EKEN OTEL’in/MARİN OTEL’in terasında, denize karşı... üstelik ailece... ayda bir de olsa içki içip, yemek yemek ! 
Ama halkımız ne yaptı ? İşbu faşizan baskıyı kırmak için kaçak sigaraya yöneldi önce, arkasından kaçak tütün falan derken, kaçak olmayacak şekildede olsa, hülle ile Rakı-Şarap-Bira-Viski gibi... devletin ve özel güçlü sektörün TEK ellerin yaptığı imalatları, kendisi yapmaya başladı mesela...Haaa, bu arada AK İKTİDAR olması ve içki ve sigarada güya yasaklar ve kısıtlamalar getirmesine rağmen, iktidarın kurumu TPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu) verilerine göre ; Türkiye’de tüketilen sigara miktarı sadece son 1 yılda 3 MİLYAR PAKET artmıştır arkadaşlar ! 3.000.000.000 Paket ! 
İçkide ise, 2014 yılı verilerine bakıyoruz sadece ;  ve rakı tüketiminde azalma var ! Bunun nedenini az sonra anlayacaksınız. 
Ama Viski  tüketimi 4 milyon 903 bin litreden, 6 milyon 97 bin litreye yükselmiş mesela, Rom  tüketimi 593 bin litreden 714 bin litreye çıkmış,  Cin 1,7  milyon litreden 2 milyon litreye çıkmış. Likör tüketimi de 1 milyon  773 bin litreden 2 milyon 65 bin litreye yükselmiş. Bira tüketimi ise ;  2013  yılında 878 milyon litre iken, 2014 yılında 943 milyon litreye  kadar çıkmış. Ama, can alıcı ekstrem sonuç şu ;  2014 ; Türkiye'de alkol tüketimi tüm Avrupa ülkelerindeki tüketimin, yarısı kadar oldu... Dehşet değil mi ? Öyle ya, dindar nesil yetiştireceğiz diye iktidara gelen AK İKTİDARIN 12 yıllık yönetiminin sonucunda, Avrupa Birliğine giremedik ama, müslüman olmayan Avrupa’nın tamamının, yarısının tükettiği kadar alkollü içkiyi, biz müslüman ülke olarak tükettik !
Alkol ve sigaradan gelip, şimdi size Türkiyedeki uyuşturu ve madde bağımlılığı oran ve miktarındaki artışı söylemesem olmaz değil mi ? Söylersem AK lar kızar, söylemesem siz ! Türkiye’de son 6 yılda uyuşturucu kullanımı, 17 kat artmış mesela... Adli Tıp Kurumları’ndan alınan ölüm nedenlerinin de yer aldığı bir raporda,  Türkiye’de 2014 yılında 7’si kadın 232 kişinin doğrudan, 12’si kadın 416  kişininde dolaylı olmak üzere, 648 kişinin uyuşturucudan hayatını  kaybettiği belirtiliyor ve uyuşturucu kullanma yaşının 13 e kadar indiği, ortaokul ve liselerde kullanımın daha yoğun olduğu gibi bir acı gerçekte, karşımızda.
  2015; EGM ve Adalet Bak’lığı raporlarına göre; (AKPnin karnesi saymayın ha !
- Fuhuş yapan kadın sayısı, yüzde % bin 680 oranında arttı.
 ( Fuhuş yapan kadınların babası, abisi, kocası, oğlu, oynaşı ERKEK  olduğuna göre ;  bu dönemde fuhuşa bulaşan erkeklerin oranı  % yüzde  8400 oranında arttı.)
- Boşanmalarda, yüzde % 2 bin 800 artış oldu. (2002’de boşanma rakamı ;  95 bin 323 idi.) 
- Uyuşturucu madde kullanımındaki artış, yüzde % bin 700’e ulaştı.
( 2002 de uyuşturucu kullananların sayısı ; 131.150 kişi idi:)
- Uyuşturucuya başlama yaşı 15 ten 12 yaşına kadar geriledi...
- Alkol tüketiminde 2014 yılına göre, % 500 artış var.
(2002 de 583 milyon litre tüketim varmış:)
- Alkole başlama yaşı 15 idi şimdi 11 yaşına kadar düştü...
 ÖRNEKSEME ; 2002 yılından önce Türkiyedeki bu olayların rakamsal değerini minik bir sayıyla (500) adet olarak varsayalım...
* FUHUŞ YAPANLARIN SAYISI ; 840.000 kadına çıkmış..! 
** FUHUŞA BULAŞAN ERKEKLERİN SAYISI İSE ; 4.200.000 kişiye....!!
*** BOŞANANLARIN SAYISI ; 1.400.000 e çifte /aileye çıkmış !!!
**** UYUŞTURUCU KULLANANLARIN SAYISI ; 850.000 kişiye çıkmış !!!!
NÜFUS artışını neden söylemiyorsun diyenler olabilir ; 2002 yılında 69  milyon 875 bin olan Türkiye nüfusu, 2014 yılında 77 milyon 695 bin 904  kişiye çıkmış. Artış oranı ; %,5,4 Yani, yükselen oranlardan 5 er puan  düşebilirsiniz.
Ve biraz beyninizi ufka açarak, bu rakamların  içinde kaç AKP linin, kaç MÜSLÜMANIM diyenin bulunduğunu da,  orantılayarak görebilirsiniz. 
- Gerçek sayıları ve Hırsızlık  ve şiddetin, ve intiharın, ve cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin ve  Hukuksuzluk artışını söylemeyeceğim, onu da siz bulun !     
( AKP nin AK İktidarının başladığı 2002 yılından, 2017 yılına kadar olan artışları yazarsam, dudaklarınız uçuklar. Ben yazmayacağım. Siz araştırın. Belki bu süpersonik artışların sebebi, CEHAPE olabilir, ben bilmem onlar bilir ! Ben de bu yazıyı sanki AK Parti karşıtı imişim de, o yüzden hissi yazıyormuşum gibi olmayayım.)
RAKI ve SİGARA TÜKETİMİNDEKİ oran azlığı acaba neden ?
Gerçekten, Türkler Türk Rakısı içmekten ve Türk sigarası içmekten, dini ve maddi düşünerek, yavaş yavaş vaz mı geçiyorlar ?  Elbette ki hayır ! Böyle bir vazgeçmenin olmadığı, üstte sunduğum verilerde zaten görülüyor...
Türkler, aslında zeki insanlardır. Baskı ve yasakları delmenin metodlarını iyi bilirler. Çünkü Türkler için kurallar ve yasalar çiğnenmek içindir. Rakı tüketimi azalmış görünüyor ya, azalmadı ! Bilakis çok yükseldi. Peki Türk Rakısı dışarıdan kaçak olarak getirilemeyeceğine göre...RAKI artık merdiven altında ve evlerimizde AK RAKI olarak imal ediliyor. Formülü ne derseniz, bir çay ocakçısı arkadaşımdan bizzat görüp aldığım imalat formülünü vereyim...
AK RAKI ; 1 KG ETİL ALKOL (AVM lerde satılıyor 40 TL ama tanıdığınız varsa medikallerden 20 TL ye, eczanelerden 30 TL ye de bulabilirsiniz. ), 1 ila 1,5 litre arasında SU (çeşmeden akıyor) ve 1 litreye 1 litre ideal ölçüdür,  4 kapak ANASON AROMASI (heryerde satılıyor), en son da ; Bir bardak su içinde 4 adet erimiş kesme  şeker, toplam maliyetiniz en fazla 45 TL = alın size 2,5 kg   RAKITÜRK ! veya AK RAKI ! Birkaç gün (ideali 4 gün)  bekletirseniz iyi olur da, isterseniz anında servis te yapabilirsiniz. İmalat süreniz 5 veya 10 dakika... Koyun  damacanaya, koyun buzdolabına...Çıkarın, koyun suyunu beyazlasın ve  koyun buzunu, alın kavun peyniri yanına,  İçin aslan sütünüzü ve eylemsiz, ve tepkisiz ve düşüncesiz...zıbarın  arkadaş ! 
AK VOTKA mı ? Onun  yapımı ise, çok daha basit. Votka da 1 itre suya, 1 litre etil alkolü koyup  karıştırdınız mı yeterli. Al sana krallar gibi vodka. Ama o da minimal 4  gün beklemeli. Votkaya nasılsa maden suyu veya kola katacaksınız...
AK VİSKİ yapımına gelelim. Viski  de aynı malzemelerden yapılıyor. 1 kg alkole 1 kg su katılıp bu sefer 4 kapak  viski aroması koyup, 4 gün bekletiyorsunuz, o kadar... Viskinizi de kola ile karıştırıp yudumlayabilirsiniz ! Ne de olsa en zenginlerin içeceğidir, içtikçe kendinizi daha paralı ve daha zengin düşünebilir, dışardaki arabanızın markasını, mercedes-bmw bile sanabilirsiniz !
Bu bilgileri son anda bana veren kim mi ? Tekirdağda yaşayan halamoğlu yeğenim Tufan Yıldız...Dayı, Tekirdağ da yaşayan yeğenin var, sen çaycı Ali’ den öğreniyorsun...ayıp ayıp dedi tabii ki ! Bana, BİRA tarifini de verecek yarın...:)
Haaa, arkadaşlar ben MEYHANE falan açmıyorum haa, meyhanecilerde yanlış anlamasınlar. Ama, meyhanelerde bu tür içkileri tüketenler bilmeli ki, bu basit bilgilere onlar da ulaşmıştır, 20 liraya mal edilen rakıyı, rahatlıkla 1000 tl ye satabilirler ! En iyisi ne biliyor musunuz ? O 20 lira maliyeti 10 liraya düşürmek için ETİL yerine ucuz METİL alkol kullanan da çıkabilir ve bu sizi öldürebilir. En iyisi, orijinal açılmamış şişeyi masanıza alarak rakınızı ve içkinizi için ki, gönlünüz rahat olsun ! İktidara dua ederek, rahat uyuyabilirsiniz !
AK İktidarımızdan beklediğimiz ise ; eğer TC Devletinin rejimini falan değiştirmeyi düşünüyorsanız, işbu 1 yılı geçen OHAL dönemini hep sürdürmek istiyorsanız, lütfen orijinal sigara ve orijinal içkilerin fiyatlarını çok, ama çok aşağı çekiniz. Mesela Bira 2 lirayı, 70 lik rakı 5 lirayı, viski 10 lirayı geçmemeli...Bu fiyatlara geçerseniz emin olun ki bu millet bu imalattan vazgeçer ve tekellerinizi zenginleştirir. Hem vergiden de kazanmış olursunuz. Kaçak sigara ve içkiden devletin kaybettiği geliri ve vergiyi ben söylemeyeyim, onu da devlet açıklasın...Yiğidin hakkı yiğide..! AK RAKI, AK SİGARA ile AK İKTİDARIN AK GÜNLERİNDE buluşmayı diliyorum arkadaşlar.    10.09.2017   NOGAYTÜRK