AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan "Her Şey Bandırma İçin"

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan,pandemi süresince öncelikle  halkımızı salgından kaynaklanan sıkıntıları gidermeye odaklandıklarını, bununla birlikte söz verdiğimiz ve halen yapımı sürdürülen  projelerin gerçekleştirilmesini de sıkıca takip ediyor ve gereken adımları attklarını belirtti.

Gazetemize yaptığı ziyarette Bandırma'nın gündeminde olan konulara  ayrıntılı bir şekilde değinen Başkan Doğan şunları söyledi “Bizim siyaset anlayışımızda karşılıklı atışmalarla kaybedecek vakit yok. İşimiz görevimiz  halkımıza elimizden geldiğinin fazlasını vermek, tüm imkanları zorlayarak hizmet etmek. Elbette insani olarak  önceliğimiz Bandırma'da salgın nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımıza  gıda olsun ihtiyaçlarını tedarik ederken bile öncelikle yerel esnafımızı düşünüyoruz. Sıkıntılar geçecek ama bu arada projelerimizi aksatmadan gerçekleşmesi gerekiyor bunun bilincinde olarak  devamlı takip ediyoruz. Yüksek Gerilim ve Güç Laboratuarı mesela çok önemli bu konuda süreçte aksama yok öncelikle yapılması gereken projenin yer temini tasarımı ihalesi etüd çalışmaları işin en zor olan kısımları teknik şartnamalerin hazırlanması gibi bu süreçler bitmek üzere  öte yandan  Paşakent Kültür Merkezi'nde çalışmalara ara verilmedi  pandemiden kaynaklanan bir bekleme  var  bu konuda spekülasyonlar yapılıyor ama gereksiz tartışmalara girmek doğru değil gecikme olmayacak vaktinde bitecek",dedi Doğan sözlerine devamla " Bakın sadece Paşakent'te değil Bandırma'nın en az 3 kültür merkezine daha ihtiyacı var  ve biz bu konuda öncelikle yer tespiti olmak üzere takip ediyoruz, üzerindeyiz  çalışmalarımızı  yapıyoruz." sözünü verdi.

Bandırma'nın çok önemli yatırımlarından biri olan Eti Maden  Bor Karbür Tesisi İnşaatı'nı özellikle önem verdiklerini belirten Doğan " İnşaat hızla devam ediyor, öte yandan Hava Üssü Dal - Çık geçişi ve kavşağı bitti bu aşamada çevre ve peysaj düzenlemeleri  ile dört dörtlük olacak, bu tarafta  AVM Kavşağında viyadüklü geçiş inşaatı devam ediyor kısmetse yaz aylarında kullanıma açılarak trafikte yaşanan sıkıntıları temelinden çözecektir." dedi. Siyaset gereği polemik üretmek isteyenler olabilir biz işimize odaklandık diyen  Başkan  Doğan ; özellikle bu dönemde Bandırma'nın geleceğine imza atacak projelerin gerçekleştirilmekte olduğunun altını çizdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın ilgisiyle Bandırma'nın uzun yıllar kronik sorunu olan çöplüğün rehabilite edildiğini yeşillendirilme aşamasına geldi. Öte yanda Üniversitemize bağlı Tıp Fakültesi'nin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışıyoruz  zamana bağlı pürüzleri çözdük süreç olumlu gidiyor, Kapalı Spor Salonumuzu yeniliyoruz,Diş Hastanesi'nin açılışı için az kaldı gün sayıyoruz inanın tüm bu çalışmalar gerek kaymakamımız gerek teşkilatımızın özverili mesaisiyle oluyor ki bu konuda belediyemizle işbirliğinde koordineli olarak sürdürülmesine yaptıkları katkılar için de teşekkür ediyoruz. dedi.  

25-01-2021/BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU