Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir 8 Mart Kadınlar Gününü Kutladı

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR KADINLAR HAYATIMIZIN EN ÖNEMLİ KAHRAMANLARI

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

“Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı” diyerek kadınlara verilen önemi vurgulayan milletvekili Aydemir:

“Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. İnsanlık tarihindeki nice örnekleri gibi, ülkemizin kadınları da tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en ön safta yer aldılar. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda ve 15 Temmuz Hain darbe girişimde olduğu gibi en ön saflarda mücadele eden kahraman kadınlarımız, geride asla unutulmayacak, rehber olacak bir miras bıraktıkları gibi, günümüzün ve geleceğimizin inşasında önemli roller oynamayı sürdürüyor, Türkiye’nin demokrasi, kalkınma ve özgürlük mücadelesine damgalarını vuruyorlar.”

“KADINLAR GÜNÜ KADINLARIMIZIN KUTSALLIĞININ KANITIDIR”

Dünya kadın ruhu ile yeniden tasarlanmayı beklemektedir. Dünyanın karşı karşıya olduğu sorunlar biz kadınları daha yakından ilgilendirmekte ve dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefimize bugün son 10 yıldaki çalışmalar ile yüzde 34/35 olan iş hayatına katılımı 2023 yılında yüzde 41 ve daha yukarılara çıkarmayı girişimci kadınlarımız ile yakalayacağımıza inanıyoruz.

İnanıyorum ki ülke yönetiminde, sanatta, ticarette yaşamın her alanında kadınlarımızın rolü arttıkça kadınları ilgilendiren meselelerdeki olumsuzluklarda azalacaktır. Kendi tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak, kadının her alanda varlığını güçlendirecek adımları hep birlikte atıyor atmaya da devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddet ve baskının sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunu olduğunu unutmamalıyız.

Bu mücadelede en büyük güven ve destek kaynağımız, ülkemize başarıları ve hizmetleriyle değer katan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur, özgüvenli ve eğitimli kadınlarımızdır. Bu düşüncelerle, şiddet kurbanı olan, görevleri başında terör saldırılarında haince katledilen, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere milletimizin özgür ve aydınlık geleceği için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum.

KADINLAR HAYATIN GİZLİ KAHRAMANLARIDIR

 “En kıymetli varlık olan kadınlar hayatımızın enerji kaynağı, hayatımızı kolaylaştıran sihirli el, başarılarımızın ve mutluluklarımızın gizli kahramanlarıdır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürekten kutlarım.”

07-03-2020