Ahmet Akın Kuvayı Milliye Anıtına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Balıkesir Burhaniye'de, 2008 yılında heykeltıraş Prof. Dr. Tankut Öktem tarafından yapılan Kuvayı Milliye Anıtı’na kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Burhaniye Belediyesi ekipleri, anıttaki inceleme sonrası tahribatı raporlayıp, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN KUVAYI MİLLİYE ANITI’NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI:

KUVAYI MİLLİYE’NİN BAŞKENTİ BALIKESİR’İN TARİHİNE, MİLLİ MÜCADELEMİZE YAPILAN BİR SALDIRIDIR

PROVOKASYONU YAPANLAR DERHAL BULUNMALI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Burhaniye’deki Kuvayı Milliye Anıtı’na yapılan saldırıyı kınayarak, “Çok açık bir provokasyon olan bu saldırıyı gerçekleştirenler derhal bulunmalı” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; Balıkesir Burhaniye’deki Kuvayı Milliye Anıtı’na yapılan saldırıyı yazılı bir açıklama yaparak kınadı. CHP’li Akın, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Burhaniye ilçemizdeki anıta yapılan saldırı Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesir’in tarihine, Milli Mücadelemize yapılan bir saldırıdır. İstiklal Madalyasını hak eden Balıkesirimize yapılan bu saldırı çok açık bir provokasyondur. Bu saldırı içinde kimler varsa bir an önce bulunmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.”

CHP’li Akın, söz konusu saldırının bütün Balıkesir’e yapılan bir saldırı olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

“Kuvayı Milliye Anıtı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde emperyalizme karşı direnişimizin, Milli Mücadelemizin sembolü, Kuvayı Milliye’nin simgesidir. Bu anıta yapılan saldırıyı kim nerenden ve nasıl cesaret alıyor? Bu hain saldırı Balıkesir’e saldırmak, Burhaniye’ye saldırmak ve hemşerilerimin milli değerlerine saldırmaktır. Bu çirkin saldırı ülkemize yapılabilecek nankörlüktür. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.”

09-12-2022/