Adalet sizin emrinizde değildir. Adalet Hepimizindir.

BİR ÇOCUĞUM DAHA OLMUŞ !______________

“ KAMUOYUNA DUYURU ( Bandırma Gazeteciler Cemiyeti yayınladı.)

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti olarak, gazeteci-yazar Altan Öymen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş’in katılımıyla düzenlediğimiz panelde konuklarla tartıştıktan sonra, internet haber sitesindeki köşesinde bayan konuğumuz hakkında “Entelektüel Fahişe” diyerek hakaret eden şahsa, yönetim kurulu olarak, düzenlediğimiz etkinliklerde söz hakkı verilmemesini kararlaştırdık.Bu olayın hemen ardından Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in katılımıyla düzenlenen panelde söz isteyen şahsa, panel yöneticisi tarafından, yönetim kurulumuzun kararı hatırlatılarak söz verilmemiştir.Etkinliği provoke etmek isteyen şahsın hakaretlerine rağmen sağduyulu bir şekilde tepki gösterilmemiştir. Salondaki hakaretleriyle yetinmeyen şahıs, internet haber sitesindeki yazısında cemiyetimiz için “Faşist ve Şerefsiz Gazeteciler Cemiyeti” ifadelerini kullanmıştır.Ayrıca paneli yöneten Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İl Temsilcisi ve Cemiyet Üyemiz Önder Balıkçı’ya yönelik hakaret, yalan ifadeler ve karalamalarla dolu yazılar yayınlamıştır. Bandırma Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu seviyesiz tartışmaların bir parçası olmayacağız. Ayrıca bu hakaret dolu ifadeleri internet haber sitesindeki köşesinde yayınlayan şahıs ve bu yazıların yayınlanmasına göz yuman internet sitesinin sorumlu yazı işleri müdürü hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Bandırma Gazeteciler Cemiyeti olarak bu yasal süreci yakından izleyip, sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacağımızı duyururuz.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu “

=======================================================

Bandırma Gazeteciler Derneği'nin yerel ve ulusal medyaya duyurduğu bana göre onlar adına çok talihsiz bir basın açıklamasıdır.

BİR ÇOCUĞUM DAHA OLDU !

15.MART.2017 Tarihinde yazdığım ‘ENTELLEKTÜEL FAHİŞE AHLAKI’ Başlıklı yazımdan dolayı ( http://www.gercekbandirma.com/entel... ) ; adlarını sözde "CEMİYET" olarak kullanan Bandırma Gazeteciler Derneği... yaptığı bu duyuruya göre ; benim onları, özellikle de, bayan konukları olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel GÜNEŞ’i ; ‘ENTELLEKTÜEL FAHİŞE !’ diye suçladığımı ve hakaret ettiğimi ileri sürerek, o tarihte benim için, Cemiyetin Düzenlediği etkinliklerde SÖZ HAKKI VERİLMEMESİ KARARI ! aldıklarını belirtmişler. Oysa FAHİŞELİK sadece bayanlara ait bir yafta değildir. Allah hepimizi, erkek ve bıyıklı fahişelerden de korusun da, bu iftiranın hesaplaşması, sanırım mahkemede olacak !

( Bandırma Gazeteciler Cemiyeti olarak, gazeteci-yazar Altan Öymen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş’in katılımıyla düzenlediğimiz panelde konuklarla tartıştıktan sonra, internet haber sitesindeki köşesinde bayan konuğumuz hakkında “Entelektüel Fahişe” diyerek hakaret eden şahsa, yönetim kurulu olarak, düzenlediğimiz etkinliklerde söz hakkı verilmemesini kararlaştırdık. )

Beyler... ; siz bir derneksiniz. Derneğinizin Karar Defteri vardır. O kararı ve kararın altındaki imzaları, duyurunuza eklemeliydiniz. Hatta yetmez, ilgilisi bana da tebliğ ettirmeliydiniz. Sizi kim dernekçi yapmış bilmem de, siz kendinizin üye olarak kabul etmediği sizin nezdinizde Bandırmalı bir vatandaş olmaktan başka vasfı olmayan adıma ; Ne hakla ve  hangi yetkiyle, ‘ KONUŞTURMAMA, SORU SORDURMAMA GİBİ... FAŞİST BİR KARAR ÇIKARTIRSINIZ !

Böylesi bir antidemokrat ve faşist  bir karar alıp, özgürlükleri nasıl savunduğunuzu da...o zaman ben halka anlatırım.

10.10.2017 günü, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ile 17.01-17.08-17.24 saatlerinde yaptığım telefon görüşmesinde, bu kararın yazılısını sordum, Başkan bu kararın şifahi olarak alındığını söylemek zorunda kaldı. Oysa, bu kararın yazılısını ortaya koymazsanız "şerefsizsiniz" demiştim bir eski yazımda, o yazımda bu dava açılmamıştı !

Cemiyetçiler...burada, attığınız İFTİRA nın da hesabını, ayrıca vereceksiniz çünkü ; sayın SİBEL GÜNEŞ, kendisine bu ifadeyi kullandımsa (ki kullanmadım) 6 aydan beri öncelikle O benden davacı olmalı, ondan sonra siz 6 aydan beri davacı olmalıydınız... O toplantıda, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin Başkanı da vardı, Altan ÖYMEN de vardı... Müfterisiniz..! Bu ifadeyi Sibel GÜNEŞ in şahsına sözlü veya yazılı nerede kullanmışım, bunu ispatlayacaksınız..! Haa ispatlamazsanız, o zaman sizi iftira etmekten dolayı dava yine elbette akabinde  şerefsiz olarak ilan etme hakkım da doğar.

Bu olayın hemen ardından... dediğiniz olay, 24 Eylül tarihidir ki, iki tarih arasında ; 6 ay vardır beyler, tamı tamına 6 ay ! Pınar ve Tufan Türenç ve Sefer Leven’tin etkinliği, 6 ay sonra olmuştur. Doğrudur, o toplantıda basın özgürlüğünden bahsettiniz, basın mensuplarına yapılan baskıdan, düşüncesni ifade ettiği için  tutuklu gazetecilerden söz ettiniz ama  akabinde  ne yaptınız ? Mikrofon elimde bekleterek akabinde ; 

Benim panelistlere soru sormamı, engellediniz ! 

(Bu olayın hemen ardından Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in katılımıyla düzenlenen panelde söz isteyen şahsa, panel yöneticisi tarafından, yönetim kurulumuzun kararı hatırlatılarak söz verilmemiştir. ) 

Ben de, moderatör Önder Balıkçı’ya, faşistsiniz, faşist zihniyetinizle   soru bile sordurmuyorsunuz, ne soracağımı nerden biliyorsunuz ? diye bağırdım. Bunu da kabul ediyorum.  Doğal tepkimdir bu. Ama, bana yasak koyulduğuna dair kararınızı açıklayın, ortaya koyun, eğer ortaya koyamazsan şerefsizsin de... dedim. Şerefleriyle gezmek istiyorsalar, bir derneğin üyesi bile olmayan bir vatandaşa, özel olarak ismen böyle bir kısıtlama kararı alınması, provakatör diye ilan edilmesi, nerede görülmüştür ? Bandırma basın geçmişinde   böyle utanç verici bir olay  varmıdır ? Bu faşist yaklaşıma tepki verilmezse teamül olursa ne olacak ? Hangi yasalarda vardır ? Bir dernek, x vatandaş şu, bize soru sormayacak, x vatandaş şu, bizim etkinliğimize sokulmayacak ! o bir provakatördür nevinde bir karar alabilir mi ? Eğer alıyorsalar, bunun faşist zihniyetin lideri Hitler dönemindekilerden, ne farkı var ? Sz kimlerin maşasısınız?

(Etkinliği provoke etmek isteyen şahsın hakaretlerine rağmen sağduyulu bir şekilde tepki gösterilmemiştir. Salondaki hakaretleriyle yetinmeyen şahıs, internet haber sitesindeki yazısında cemiyetimiz için “Faşist ve Şerefsiz Gazeteciler Cemiyeti” ifadelerini kullanmıştır.)

BEN, soru sorma hakkımı engelleyen Ö.Balıkçı’ya FAŞİSTSİN dedim  ! Ama, kime dedim ? Görevini anti demokratik bir biçimde keyfi ve gayri ahlaki kullandığı açıkça ortada olduğu için.

Aklınızca kurnazlık yaparak saptırma gayretiniz beyhudedir.

Bir kere ;  BEN ; FAŞİST ve ŞEREFSİZ GAZETECİLER CEMİYETİ... diye bir ifadeyi, hiç bir yerde kullanmadım. Bir kişinin yaptığı etik dışı  davranışı  bağlı olduğu kurumla genelleştirmek gibi bir yanlışı yapmam. Ancak akabinde  Cemiyet adını kullanıp bir iki kişinin keyfince  aldığı yasadışı kararı FAŞİST diye nitelendirdim. Dernek  tüzel kişiliğine de  FAŞİST demedim, ŞEREFSİZ CEMİYET demedim ! Hele hele, internet haber sitesindeki yazısında....demişler ki, adını sakındıkları o site yasal yıllardan beri yayın yapan , BANDIRMA GERÇEK GAZETESİ'nin   haber sitesidir, orda yayınlanan yazımda da, böyle bir ifadem yoktur. http://www.gercekbandirma.com/fasis... Olmayan bir şeyi, benim yazdığımı söyleyerek, GERÇEK Gazetesinin sitesinde yayınlandığını söyleyerek, beni ve gazetemi hedef gösterdiğiniz için... ve attığınız iftiradan dolayı da  sizinle yargı önünde hesaplaşma hakkımız doğmuştur.

Sözde cemiyet, aslında "dernek" diyor ki ; panelden sonra Önder BALIKÇI’ya yönelik HAKARET-YALAN ifadelerle KARALAMALAR la dolu yazılar yazmışım. O bahsi geçen yazıların, hepsi ben de var. İsterseniz VELUTSAN dan itibaren, üyelerinizden bazılarının muhatap olduğu, tüm yazılarımı tekrar tekrar dökeyim ortaya da... varsa diyecekleriniz deyin de, tatlısu kurnazlığı ile insanların aklıyla oynamayın ukalalık yapıp, isimsiz ima yollu demeyin. Delikanlı olun, cesur olun, ben rant tekerlerinize çomak sokan isem  korkak alıştırmayın dilinizi ve kaleminizi..

.Ben nasıl, isim isim yazı yazıyorsam, siz de cesur olun... Kime, hangi suçlamayı yöneltiyorsanız, adını AÇIK yazın !

Yazdığım yazılara ait sorumluluk bana aittir. Varsa bedelini de öderim. O yazıları da dökeriz ortaya, kim.. nerede, kime hakaret etmiş ? Kim, nerede biri için yalan ifade kullanmış veya olmayanı, olmuş gibi göstererek karalamış ? Görürüz ! Eyyy Dernek ; önce CEMİYET adını  kullanma. Yasalara, bu da uygun değil ! Sonra da, üyeni savunmak istiyorsan, gazeteci gibi araştırarak, cümle cümle bul, çıkar ortaya koy ve iftira atmadan, kimseyi töhmet altında bırakmadan, neyi ileri süreceksen sür. Seviyesiz tartışmalara girmeyeceğiz diyerek yasal gerçeği yansıtmayan iftiralarla çamur atma , Küçük rant hesaplarınıza çomak sokulma telaşına kapılıp  başka birilerini karalama !

“Ayrıca paneli yöneten Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İl Temsilcisi ve Cemiyet Üyemiz Önder Balıkçı’ya yönelik hakaret, yalan ifadeler ve karalamalarla dolu yazılar yayınlamıştır. Bandırma Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu seviyesiz tartışmaların bir parçası olmayacağız. Ayrıca bu hakaret dolu ifadeleri internet haber sitesindeki köşesinde yayınlayan şahıs ve bu yazıların yayınlanmasına göz yuman internet sitesinin sorumlu yazı işleri müdürü hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Bandırma Gazeteciler Cemiyeti olarak bu yasal süreci yakından izleyip, sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacağımızı duyururuz. Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu “

Dava açmayı, suç duyurusunda bulunmayı, tehdit olarak kullanma. Haa, az çok mürekkep yalamış sizleri, uyarayım. Duyurunuzda, YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR ! demişsiniz ! Önce şunu öğrenin.

Yasal işlemleri başlatma, hak ve yetkisinde olan adli kurumlardır, kolluktur. Yani, emniyettir, yani savcıdır, yani hakimdir...Sen/siz ancak, istiyorsanız, suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Savcılık gerek görürse davayı açar, veya sen bastırırsın harcını, hukuk mahkemesinde direkt tazminat davası açabilirsin. Ama suç duyurusunda bulunmadan veya tazminat davanı açmadan, YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR ! gibi bir cümleyi, kullanamazsın !

Adalet sizin emrinizde değildir. Adalet hepimizindir.

Adalete başvurmadan bu duyuruyu yayınlamışsanız suç işlediniz ! Başvurunuzu yapıp ta bu duyurunuzu yayınlamışsanız, yine suç işlediniz ! Yok hukuki işlemlerinizi yaptıysanız, ne yaptıysanız onu ortaya koyun diyecem de...hukuka gittikten sonra o olayla ilgili yazıp çizmek ve hukuku etki altına çalışmak ta... bir suçtur, bilesiniz !

Ne demek istiyorsunuz ? Biz Gazetecileriz, GERÇEK Gazetesi hariç bütün gazeteler ve siteler bizim. Biz kamuoyu yaratırız, kamuoyunu yönlendiririz, algı yaratırız, asarız keseriz..Birini suçlu göstereceksek, gösteririz mi? Diyorsunuz ?

Sizi böyle kim veya kimler şimarttı!

“....Ayrıca bu hakaret dolu ifadeleri internet haber sitesindeki köşesinde yayınlayan şahıs ve bu yazıların yayınlanmasına göz yuman internet sitesinin sorumlu yazı işleri müdürü hakkında YASAL İŞLEM ! başlatılmıştır.” Demişsiniz ya ; Savcı mısınız ? Hakim misiniz ki ; siz yasal işlem başlatma fiilini yapabiliyorsunuz ? Hani deseniz, dava açtık, suç duyurusunda bulunduk falan...anlayacağım. Ama yasal işlemi siz yapamazsınız kardeşim. Çünkü derneğiniz basit bir sivil toplum kuruluşu. Haddinizi aşmışsınız ! Yargı ; duyurunuzu TEHDİT olarak değerlendirecektir, bilesiniz !

Kendini gazeteci sanan sizlere de uyarım olsun, YASAL İŞLEM başlatmayın, kendinizi savcı yerine koymayın. Zararınız varsa, kendinizi yüce Türk Adaletinin kucağına atın, ama şikayetçi olarak atın. Hem savcı, hem hakim, hem mağdur rolüne girmeyin !

İsterseniz, GMGC nin kapatılmasından sonra, derneğinizin kuruluşunu, kurucularını falan da açıklayalım, olmaz mı. Şeffaf olun, aleniyet olsun yani. Kurucularınızdan kaç kişi, 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminden sonra FETÖ soruşturmasına dahil oldu veya tutuklandı veya siz kuruluştan beridir, Başkan ve yöneticiler değiştirerek, kaç kere takla attırdınız derneğinize ? Öyle ya, haciz gelmesin diye evini oğluna satan, oğlundan amcasına satan ve satışlarla 3-5 takla attırıp, mal kaçıranları da çok gördük biz de..! Siz de, DERNEK kaçırmıyorsunuz değil mi ?

Belediyeden, Kaymakamlıktan, Vakıflardan, Devletten v.s, nerelerden kaç para girdi derneğinize ? Ve, ne yaptınız bu paralarla ? Ve neden Bandırma’da istediğiniz kişileri derneğinize kaydediyor, istemediğiniz kişileri kaydetmiyorsunuz ? Bu konularda da, üye ve muhasebe kayıtlarınızla, faaliyet raporlarınızla, şeffaf olmaya var mısınız ?

Dava açtığınız diğeri... BANDIRMA GERÇEK GAZETESİ’dir...Yani Bandırma’nın yayındaki en eski ve en iyi leri yetiştirmiş, bir geçmişe sahip gazetesidir. İnternet sitesinden bahsederken bile, adını anmaktan neden korktunuz ? “.....internet sitesinin sorumlu yazı işleri müdürü hakkında yasal işlem başlatılmıştır.” Demişsiniz de, o site BANDIRMA GERÇEK GAZETESİ’nin, sitesidir arkadaş ! İmtiyaz sahibi ve sorumlu müdürü de, Mehmet LEVENTOĞLU’dur. Ben de o gazetenin, naçizane amatör, köşe yazarlarından biriyim. Haa, yeri gelmişken soralım ;

GERÇEK Gazetesinden 1 kişi, var mı cemiyetinize üye kaydettiğiniz ? Nasıl cemiyetsiniz ki, ilçenizdeki en eski basın kurumundan 1 kişi derneğinize üye olamamış ! Yoksa, sizin üye seçici kurulunuz, bu gazetede çalışanları GAZETECİ-YAZAR saymıyor mu ?

Gelelim işbu derneğinizin kuruluşuna ; Benim de üye olduğum, ama VELUTSAN olayındaki yalakaları ve ALMAN TRÖSTERİN, Alman vakıflarının içyüzünü neşrettiğim yazımdan sonra ihraç edildiğim, (GMGC) Güney Marmara Gazeteciler Cemiyeti vardı. Bu cemiyetin Başkanı da, 12 Eylül öncesinde DHKP-C davalarında, içeri girip çıkmış, biri idi de, her nasılsa ; FETÖCÜ olduğu hakkında yaygın söylentiler bulunan ve bu yüzden de sayın Cumhurbaşkanımızca istifasının istendiği öne sürülen, AKP’li Balıkesir B.Şehir Belediye Başkanının, maaşlı Basın Danışmanlığına yükselmişti değil mi ? Basın danışmanı olunca, başkanı olduğu cemiyeti de kapatmıştı. O günler, fetönün organize teşkilatlandığı günlerdi. Her sahada, sızma değil, heryeri ele geçirme operasyonlarını yürütüyorlardı. O cemiyetin yerine, siz kuruldunuz !

Ve şimdi, bu duyuruyu yayınlayan sizin cemiyetiniz, 2013 te 17/25 Aralık tan önce, BANDIRMA GAZETECİLER DERNEĞİ adı altında kuruldunuz değil mi ? Belki de, dikkat çekmesin diye Cemal ATABEY’i Başkan yaptınız. Kurucu, Yönetim Kurulu üyelerinize de bir bakalım mı ? 1- Fikret ÇİL (TRT Muh.), 2- Mustafa KARATAŞ (Zaman Gazetesi), 3- Ümit ÇEKİRGE (TRT Muh.) 4-Tarık KÖSE (İHA), 4-Kaan BİNGÜL (Bandırma EYLÜL Gazetesi) v.d. Şimdi bunlardan hangileri, Bandırma FETÖ İddianamesinde var ?

FETÖ soruşturmalarında, Bandırma ayağında hangileri tutuklandı veya halen yargılanıyor ? Yargılaması bitenler, ceza aldılar mı ? Yine FETÖ Soruşturmaları kapsamında tutuklanan ve tahliye olmuş Mehmet TOSUN da, cemiyetinizde, kuruluşunuz da, etkinliklerinizde var mıydı ? Kurucularınızdan MELTEM ÇOBAN ın fetöcülükten kapatılan Bandırma Nilüfer Hatun Derneğindeki görevi neydi ? Kurucunuz Ümit Çekirge FETÖ davasında ne rol kaptı ? Cemal ATABEY, Başkanlıktan neden ayrıldı ? Kaan BİNGÜL Başkanlığındaki yönetimde, şimdi kimler var ? Komşu bir ilçeden getirilip Bandırma'ya yerleştirilip algı operasyonları ürettirilen alel acele ödüllendirilen  şahıs kim ?Bu değişiklikleri yapmanız, icradan mal kaçıranların takla attırmalarına, benziyor mu ? Benzemiyor mu ? Dernek mi kaçırıyorsunuz arkadaş ve kimden ? ....17/25 Aralık sürecine ne kadar istihbarat verdiniz ? Gibi soruları, soracağım arkadaş.

Kriptoların üzerine de, bir gün güneş doğacak ve göreceğiz arkadaş ! Kurucularınızdan Mustafa KARATAŞ, Mehmet TOSUN, Fikret ÇİL i, fetöcü oldukları için mi ihraç ettiniz ? Yılın EN leri diyerek Dekan Mehmet ASLAN, Doç. Dr. Sedat AZAKLI, Doç. Dr. Osman ÇENET, Berk Eğitim Kurumları ve yurtların sahibi Arif KARANFİL e v.d ne ödüller verdiniz değil mi ? Ödül verdiklerinizin de ödül verdirmek için sahneye çıkardıklarınızın da, bir kısmı FETÖCÜ çıkmadı mı ? Önder BALIKÇI değil miydi, Dispanser memuru fetöcü gazetecilikle ilgisi olmayan bir düz memurun, TRT Bandırma Muhabirliğine getirildiğini haber yapan ? 2 KASIM 2013 (17/25 Aralık olmamıştı. FETÖCÜ BERK A.Ş Arif KARANFİL in Tatlısudaki tesislerinde mangal ziyafeti yapıp, bu cemiyeti kurmak için karar almadınız mı ? ( Tüzüğü onaylanan Bandırma Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucu yönetim kurulu şu isimlerden olşuyor: Cemal Atabey, Mustafa Karataş, Fikret Çil, Kağan Bingül, Tarık Köse, Türker Yeşil, Meltem Çoban, Ümit Çekirge.Kaynak : İHA ) Bu isimlerin, cemiyetinizdeki konumlarının ve faaliyetlerinin, Bandırma FETÖ Soruşturmalarını yürüten savcılarımızın dikkatini çekip çekmediğini bilmiyorum. Ama, madem ok yaydan çıktı, artık çekmeli !

FETÖ Terör örgütü ile ne kadar iltisaklısınız bilemem, ama bir soruşturma olursa yargı bu iltisakınız konusunda elbette ki karar verecektir.

Öyle ya, şimdi siz illa GAZETECİYİZ diyorsunuz, ben de illa, valla billa... 40 yıldır tamamen amatör, tek kuruş almadan, köşe yazarlığı yapıyorum, falan diyorum. Ama ben sizin nezdinizde yasaklı ve gazeteci olmayan biriyim değil mi ? İsterseniz gelin bu işleri savcılara bırakmayalım ve hep birlikte, kamuoyunu aydınlatalım arkadaş... Kimler, kimden davacı... kamuoyu bilsin ! Hatta açık açık sorayım. Bu derneğinizi, FETÖ KURDURMUŞ olabilir mi ? FETÖ MÜ KURDURDU ? Bu sene ki EN’lerinizi, ne zaman ödüllendireceksiniz ? EN leriniz için sizi sponsorlayan Bandırmada vergi denetimleri bile olmayan, fetönün parasıyla zengin olmuş, karısı çoluk ve çocuğu 4x4 lerle gezen, ödüllü işadamlarınızın kriptoları, sizi bu sene sponsorlamıyor mu ? Kamuoyu merak içinde bekliyor !

Ve eyyy Başkan Kaan BİNGÜL, sen de Bandırma da o tarihlerde yayınlanan EYLÜL GAZETESİ adına, gazete-ci olmuştun. Eylül Gazetesinin geçmişini ben biliyorum da, okuyucularımız bilmeyebilir, şimdi nerde bu EYLÜL Gazeteniz ? Gazetecilik adına kaç yayınlanan yazın var bilmiyorum da... halen, ordaki görevin ve yayınınız veya senin yayınların var mı ? Veya gazeteci olmakla ne yapıyorsun arkadaş ? Kamuoyu öğrensin ! Ayrıca, Cemal ATABEY in rahmetli Kadir AYTÜRK ün yanından aldırılıp  EYLÜL Gazetesine geçmesiyle başlayan ve  bu süreçte cemiyeti kurma kararını kimler vermişti. ? Size bunu kurdurma tazyikini ve teşvikini kimler yaptı ? EYLÜL Gazetesinin, kamuoyundaki görevi neydi ?

Ve yine cemiyet olarak Bandırma da EN leri belirleyip ödül vermiştiniz değil mi ? O ‘EN’lerden ; YAKUP ATAŞ Fetöcülükten yargılanıyor mu mesela ? Şakir DEMİRHAN Ensar Vakfının Bandırma'da ki Başkanı değil mi ? BERK Eğitim AŞ den FETÖ paralarını kullanan Arif KARANFİL...halen tutuklu FETÖ üyesi değil mi ? 3 Defa YILIN ENLERİ programı yaptınız. Sponsorlarınız kimlerdi ? Kimlere ödül verdiniz ve kimlere verdirdiniz ? Bir iki gerçekten ödül hak eden simayı araya sıkıştırıp  düzmece enleri kim tespit etti ? Bizi aptal mı sandınız bunları görmeyecek. Bunlara benzer birçok ismi, Bandırma FETÖ İddianamesinden de çıkarıp ortaya koyabilirim. FETÖ Terör örgütünün iltisaklı, irtibatlı o örgütten para kazanıp piyasaya girmiş olanları ben bilemem. Ama, bilinenleri siz açıklayın, kamuoyu aydınlansın ! Gazetecinin görevi budur !

Duyurunuzda, beni özellikle hedef göstermişsiniz. İsim yazmadık deseniz de, açtığınız davada ismimi, elmecbur zikretmiş olmanız lazım. Ama size bir nasihatım olsun. Dava açmışsanız, bunu bu şekilde haber yapmanız ve tehditvari yayınlamanız yanlış ve hukuka aykırı oldu be arkadaş ! Avukatlarınız dersine iyi çalışmamış !

Dava açtıysanız, önce sonucunu (yasal süreci) bekleyin, kamuoyu önünde, siz yargıyı etkileyecek şekilde, zaten beni mahkum ediyorsunuz ki, bu yasalarımıza aykırıdır beyler. “....internet haber sitesindeki köşesinde bayan konuğumuz hakkında “Entelektüel Fahişe” diyerek hakaret eden şahsa,... “ demişsiniz ya, o şahıs (Sibel GÜNEŞ) dava açmamış ve aradan bunca zaman 6 ay geçmiş, siz şimdi bunu bir iftira olarak yayınlıyorsunuz. Davanıza gerekçe olarak ilan ediyorsunuz ! İftira...

Arkadaş ; ben o konuşmacıya bizzat o kelimeyi, asla sarf etmedim. Niye sarf edeyim ? Fahişe sözcüğüne muhatap ve hak eden bunca insanlarımız varken, sayın Sibel GÜNEŞ’e bunu niçin kullanmış olayım ? Bu iftiranızı ispat etmekle, mahkemede mükellefsiniz, bunu biliyorsunuz değil mi ? İspat edemeyince de, bedelini ödeyeceğinizi !

“....Cemiyet Üyemiz Önder Balıkçı’ya yönelik hakaret, yalan ifadeler ve karalamalarla dolu yazılar yayınlamıştır.” da diyerek, hüküm vermişsiniz yaaa ; o zaman, buna maruz kalan kişi, bizzat davasını açabilir değil mi ? Zaten o da bir yazısında ; PESPAYE ; (Aşağılık, alçak, soysuz, düşük nitelikli, beş para etmez.)anlamındadır.. yazılara cevap vermem, HUKUKA HAVALE ETTİM falan demişti. Neticede hukuk devleti olduğumuzu savunuyoruz ya, ADALET hepimize lazım ! Aşağılık....Alçak....Soysuz....Düşük nitelikli....Beş para etmez... yazılar... kimin yazılarıdır, göreceğiz ! Adalet arıyorsanız, vay beee, bize de lazım oldu diyorsanız, sizi tebrik ederim ayrıca ! Keşke CHP nin, ADALET YÜRÜYÜŞÜNE sizde iştirak etseydiniz ! Ama merak etmeyin ; Adalet, elbet tecelli eder !

Nerede, ne dava açacaksanız da açın. Tehdit etmeden açın ! Bakın, ben bütün yazılarımda muhataplarımı isim isim yazarım ki, kimse töhmet altında kalmasın...Dava açma hakkı, biliyorsunuzdur herkesin var. Zarar gören herkes, dava açabilir. Ben mesela.  Gazetem, Bandırma  GERÇEK te benimle beraber olacaktır, yasal gerçeği yansıtmayan ve iftiralar attığınız hedef göstererek  tehdit ettiğiniz işbu duyurunuzdan dolayı, tabii ki hukuk yoluyla hakkımızı arayacağız. . Ok madem yaydan çıktı ! 

RAMAZAN NARİN - 12.10.2017 NOGAYTÜRK