"20 Milyon kişinin hakları gözlerden kaçırılıyor" HAVUTÇA UYARDI

Hükümet, memur ve memur emeklisini kandırıyor!

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Hükümetin kendi belirlediği şartlarla yürütülen toplu sözleşme görüşmelerine atıfta bulunarak; ‘’bunlar orta oyunu oynuyor, memuru ve emeklisini kandırıyorlar’’ dedi.

Havutça, terör olayları ve seçim  gündemi nedeniyle  yaklaşık 5 milyon memur ve memur emeklisinin aileleriyle beraber 20 milyon kişiyi etkileyen toplu sözleşme görüşmelerinin  gözlerden kaçırılıp  AKP hükümeti tarafından tek taraflı götürüldüğünü ve  zam ve sosyal hakların belirleneceği bu görüşmelerin memur ve memur emeklisi aleyhinde görüşmeler olduğunu belirtti.

Havutça; ‘’Hükümetin grev ve toplu sözleşme hakkı önündeki yasal ve fiili engelleri kaldırarak, Avrupa ülkelerinde uygulanan içtihatlar gibi bütün sendikaların temsilcileriyle masaya adil ve eşit bir şekilde oturması gerekmektedir’’ dedi.

Eğitimci ve avukat olan Havutça, AKP hükümetinin uyguladığı bu politikalarla memuru ve memur emeklisini açlık sınırının altında yaşamaya zorladığını,  emeklilerin ekonomik, sosyal sorunlarının giderilmesi insanca bir ücret verilmesi gerektiğini vurguladı.

Abdullah Yüce- Mehmet Leventoğlu - Bandırma Gerçek