19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Törenle Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bandırma Vapuruyla İstanbul’dan Samsun’a ulaştığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk adımı sayılan bugün, her yıl tüm yurtta; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor.
Bandırma Kaymakamlığının düzenlediği kutlama programının ilk bölümü; İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Tarakçı, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’ın katılımıyla, sabah 09:30’da Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen tören ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Ata’mızın manevi huzuruna çelenk bırakıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma töreninin hemen sonrasında, Cumhuriyet Meydanında kurulmuş olan özel alanda kutlama programı gerçekleşti. Programa; İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğ. Gen. Selahattin Akalp, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Tarakçı, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Jnd. Bnb. Mahir Mavi, İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Dz. Yzb. Mert Yıldırım, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan katıldı.
Bandırma İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü’nün günün önemi ve anlamına dair yaptığı konuşmanın sonrasında, bir öğrenci Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini seslendirirken öğrencilerden oluşan koro da Gençliğin Ata’ya Cevabını seslendirdi. Okunan şiirlerin sonrasında; Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile birlikte Taekwondo gösterisi kutlamaya katılanlar tarafından alkışlarla karşılandı.  
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinden oluşan grubun verdiği mini konserin ardından, Kaymakamlık tarafından hazırlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sona erdi.

19-05-2022- BANDIRMA GERCEK-BANDIRMA BELEDİYESİ