14 yaşındaki Kızı Taciz Etti 13 Yıl Hapis Yedi

Babasına ait işyeri kuyumcuya gelen 14 yaşındaki kızı taciz ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan işadamı 38 yaşındaki Serhat S. 7 yıl süren dava sonunda  13 yıl 9 ay, kendisine yardımcı olan akrabası ise 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, karar Yargıtay tarafından onaylanıncaya kadar Serhat S. hakkında tutuklama kararı vermedi.

Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması dün görüldü. Dava konusu olay, 7 yıl önce Adapazarı’nda meydana geldi. Serhat S., iddiaya göre, babası Vahit S.’ye ait kuyumcuya gelen 14 yaşındaki Ş.D. adlı kıza cinsel istismarda bulundu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Serhat S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Serhat S. hakkında ’çocuğun cinsel istismarı ve zorla alıkoymak’ suçlarından, akrabası olan O.S. hakkında ise ’yardım ve yataklık’ suçundan dava açıldı.

7 yıldır süren dava sürecinde sanık Serhat S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan ve İstanbul’da yaşayan müzik şirketi bulunan, kuyumculuk yapan Serhat S.’yi iki suçtan toplam 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırırken, akrabası O.S.’ye ise 4 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, karar Yargıtay tarafından onanıncaya kadar Serhat S. hakkında tutuklama kararı vermedi.

Ş.D.'NİN AVUKATI: TUTUKLANMASI GEREKİRDİ

Davada tacize uğrayan Ş.D.’nin avukatlığını yapan Cinsel Taciz ve Tecavüze Karşı Hukuki Yardım Bürosu kurucusu avukat Eren Keskin, davanın kendilerine İnsan Hakları Derneği üzerinden geldiğini söyleyerek, "Dava bize gelince mağdurun avukatlığını üstlendik. Olay 7 yıl önce yaşanan zincirleme taciz olayı. Mağdur o dönem 15 yaşından küçük. Kuyumcu dükkanına gelen küçük kıza birkaç kez cinsel istismarda bulunmuş. Olayın ortaya çıkmasından sonra tutuksuz olarak yargılanmış. Temyize gideceğiz" dedi.