Havutça ’’öğrencilerin can güvenliği tehlikede!’’

 

CHP Balıkesir Milletvekili Namık HAVUTÇA, Balıkesir ve İlçelerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılındaki öğrenci taşıma işlemlerinde gerçekleşen sıkıntıları yetkililerle görüştü.

Havutça, vatandaşların yoğun şikâyetleri üzerine bölgedeki kaymakamlarla görüşüp, öğrencileri taşıyan servislerin can güvenliği noktasında sıkıntılar doğurduğunu, bu konuda ne gibi önlemler alındığını sordu.

Havutça’dan taviz yok!
Aynı zamanda eğitimci olan Havutça, yaptığı açıklamada; öğrencilerimiz ilgilendiren bu tip konularda hassas olduğunu, konuyla ilgili kendisine gelen birçok şikâyet olduğunu vurguladı.

Balıkesir İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılındaki öğrenci taşıma ihaleleriyle ilgili yerel medyaya da haber konusu olan birçok ihmal, yanlış ve hatalar zincirinin öğrencilerin can güvenliğini tehlikeye soktuğunu belirten Havutça; ’’vatandaşlar ve muhtarlar tarafından Emniyete ve Milli Eğitime gelen şikâyetler tarafımıza da iletilmiştir’’ dedi.

Okulların açıldığı 28 Eylül 2015 tarihinden itibaren Balıkesir’in ilçelerinde taşımacılık yapan servislerin, öğrencileri bazı dönemlerde hiç taşımadığı, bazı servislerin kapasitenin altında hizmet verdiği, servis şoförlüğü yapan bazı kişilerin yaş haddinden dolayı yetersiz olduğu ve bazılarının psikolojik rahatsızlığı bulunduğu yönünde birçok şikayet alan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, birçok öğrencimizin can güvenliğini tehlikeye sokan bu sorumsuzlukların incelenmesi ve de yetkili mercilerin ihmallerinin olup olmadığı noktasında mülkü amirlerle görüşüp çözüm noktasında ivedilikle adımlar atılmasını talep etti.