Cuma, 27 Eylül 2013 00:00

AKP, Balıkesir B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI belli oldu...HASAN CAN

Öğeyi Oyla
(4 oy)
AKP, Balıkesir B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI belli oldu...HASAN CAN
 
Ramazan NARİN YAZDI..
 
Aslen SUSURLUK/Karapürçek Nahiyesinden ama Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ile, bizim Turan ÇÖMEZ gibi AKP nin kuruluş yıllarından öncesine dayanan dostluğu bulunan, RTE gibi gömlek değiştirmiş olsa da, milli görüşçü ve ehl-i tarik bir arkadaşımız... Hayırlı uğurlu olsun...
 
SUSURLUKLULAR...Balıkesir siyasetine el koyuyor !
 
 
HASAN CAN ;
 
1953 Balıkesir/Susurluk/Karapürçek doğumludur. 1961'den bu yana Ümraniye'de ikamet etmektedir. Susurlukluluğu 4 yaşına kadardır... İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra, Ankara Laborant Meslek Lisesi'nde, öğretmenlik yapmıştır.
 
Aynı yıllarda ikinci üniversite olarak ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de öğrenim gören CAN, yedek subaylık sonrasında ticarete atılmıştır. 70'li yıllarda komünistlerin kalesi durumundaki, gecekondu semti konumu durumundaki Ümraniyede sayılı tüccar olarak anılırlar...
 
ÜMRANİYE de o dönemde, inşaatçılık ve imar hızlı gelişirken, 6 ülkücü inşaat işçisi kömünistler tarafından öldürüldüğü için, ÜMRANİYE ülkücülerin uzağında, HASAN CAN Arkadaşlarım gibilerin ise, kucağında kalmıştır.
 
Gençlik yıllarından itibaren aktif siyaset içinde yer alan, Milli Selamet Partili H. CAN, Refah Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.
 
AKP İstanbul Teşkilatı'nda tanıtım ve medyayla ilişkilerden sorumlu kurucu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılı Yerel Seçimlerinde Akp Ümraniye İlçesinden Belediye Başkanı seçilmiş ve 2009 da tekrar seçilerek, halen görevine devam etmektedir. 
 
Hemşerim Hasan CAN, evli ve iki çocuk babasıdır...
 
Not: EDİP UĞUR beklenirken, Faruk KULA gibi birçok isim gündeme gelirken, sayın Başbakanın ağır top olarak gördüğü eski arkadaşını "git memleketinde siyaset yap ve AKP kazansın" diyerek Balıkesir adayı yapması, sürpriz olmuş...bizim CEMAL ÖZTAYLAN ın (Edip UĞUR Belediye başkanı olursa, Bandırmalı AKP Mv C.ÖZTAYLAN, Edip abisinin yanında GENEL SEKRETER olarak anılıyordu) Büyükşehir GENEL SEKRETERİ ünvanını alıp alamayacağı da, kamuoyunda merak konusu olmuştur
 
RAMAZAN NARİN- NOGAYTÜRK -BANDIRMA 26-09-2013
Okunma 4501 defa

3 yorum

 • Yorum Linki ulvi cemal Cumartesi, 04 Ocak 2014 01:23 yazan ulvi cemal

  Ümraniye de başarılı olup olmadığını gelip gözünüzle görün.Hafta sonu Ümraniye de 100 metreyi arabayla 1 saatte zor geçersiniz.Yeşil alansız beton bir yer oldu Ümraniye...

 • Yorum Linki ÖZCAN Pazartesi, 21 Ekim 2013 12:55 yazan ÖZCAN

  HASAN CAN, İSTANBUL ÜMRANİYE BELEDİYESİNİ İKİ DÖNEMDİR ÇOK BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YÖNETİYOR, BELEDİYECİLİK VE YÖNETİCİLİK KONUSUNDA KAZANDIĞI TECRÜBE VE BİRİKİM BALIKESİR İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR.BAŞBAKAN'IN HASAN CAN GİBİ BİR ŞAHSİYETİ BAŞARILI BULMUŞ Kİ ÜMRANİYE'YE İKİNCİ KEZ BAŞKAN ADAYI YAPMIŞTIR.
  TECRÜBESİ, BİRİKİMİ VE HELE HELE İSTANBUL'UN ÜMRANİYE GİBİ BÜYÜK BİR İLÇESİNDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ BİR KİŞİ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YAPACAK KAPASİTE VE ÇAPTADIR. BAŞARILAR DİLİYORUM.

 • Yorum Linki Kara Cuma, 27 Eylül 2013 11:07 yazan Kara

  Tamamen asparagas haber yapmışsınız.Dört yaşından beri Susurluğu görmeyen birisi Susurlukta bile seçilemez ..Bırak Balıkesiri...Mümkün değil..Mevcut milletvekillerinden belki birisi hariç diğerlerini ilçelerinden başkan adayı koysunlarda görsünler..Hodri meydan..Balıkesiri neden kaybettik diye düşünen varsa AKP de fotoğrafa iyi baksın..Hemen anlar..R.T Erdoğan vekil seçiminde itinalı olmalıydı..Olamadı ise lütfen Belediye Başkanı seçiminde itinalı olmasını vatandaş olarak bekliyorum...Lütfen..Hasan Can olmaz..Kazanamaz da ondan olmaz..Belki bu kardeşimiz iyi birisidir,başarılı birisidir..Ama taş yerinde ağırdır. Selam ve sevgilerimle..

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.